...............Nebojme si zítřků, třeba žádné nepřijdou xD..............

Pro paní(ny) spisovatelky(le):)

24. dubna 2008 v 16:05
No..jak začít..měla jsme pocit, že tenhle článek musím napsat, že je to taková slušnost, možná dokonce úcta a tak ho píšu. Právě nyní, tuhle chvíli..(ale vy si ho přečtete až později)(nebylo by správný nahlížet někomu přes rameno, do toho, co píše)(jestli si to vůbec někdo přečte....)

Ráda čtu povídky ostatních,rozhodně radši, než ty svoje. Když píšete povídku, někdy ani předem nevíte jak dopadne(alespoň já obvykle ne), přesto máte semtam vtíravý pocit, že konec je vám dobře znám(aspoň já mám ten pocit), proto radši čtu to, o čem nemám absolutně žádný ponětí, jak to skončí. Radši čtu to, co píšou jiní.
Člověk se stane na psaní rychle závislej, pak se jednou nedostane k počítači a má absťák..když o tom tak píšu, připadám si jako závislák..Když nemůžu k počítači, vezmu tužku a papír a jdu do pokoje. Zatímco někteří rodinní příslušníci žijí v iluzi, že se jejich dítko učí, já píšu.
Ale i psaním povídek se člověk učí ne? Přijímat názory ostatních, přijímat kritiku...učí se myslet na ostatní.
To, že ráda píšu fantasy příběhy, na téma, jako je například Harry Potter, neznamená, že neumím vymyslet svoje vlastní postavy a dějovou linii. Já je píšu, protože ráda čtu ty vaše. Píšu, protože ožívají. Určitě znáte ten pocit, stát se součástí příběhu.
Někradu nic spisovatelce, co dala život Harrymu Potterovi. Já mu pouze, stejně jako vy dávám šanci neupadnout v zapomnění, ožívat znovu a znovu.
Co jsem chtěla napsat, jsem doufám napsala. Žijte blaze, vaše Nakuta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ranya Ranya | Web | 7. dubna 2009 v 15:05 | Reagovat

Tak tohle téma je dobré. Protože já zas píšu Twilight povídky... zaprvé, když už se mi od ledna podařilo vytvořit si závislost na psaní, mám chuť všechno, co mě napadne, sepsat. A to často s Twilight souvisí. Zadruhé, řekla bych, že to je pro původní autory spíš čest... že jejich svět si někdo zamiloval natolik, že v něm sám vymýšlí další příběhy :)... a zatřetí, dobrá je ta poznámka, že sama dokážeš vymyslet postavy apod. Nedávno mi kamarádka říkala, že ji už štve, že teď vidí Twilight všude okolo a že když píšu (nejen to, ale to je detail) Twilight FF, usnadňuju si to, když některé postavy už existují apod., že pak stačí jen vymyslet děj...

2 Lizz Lizz | Web | 13. října 2010 v 13:45 | Reagovat

Ahoj... :) (Jo, já vím, že je asi kravina psát komentář někomu, kdo už sem rok nic nenapsal, ale stejně to sem napíšu :P Už jenom z principu :D)
Jsem Kolumbus! :D Nebo možná ne tolik... xD Ale když napíšeš do seznamu Harry Potter a Fidorka kokosová vyjedou ti jenom jedny stránky, tyhle. :D
Když ono to včera večer (ta pohádka na dobrou noc :D :D) vyznívala tak dobře, že jsem si řekla, že si to prsotě musím přečíst...xD A tak jsem tady...xD Jenom aby bylo jasno, jsem nechutně zvědavá...xD Takže asi tak :D :D
A k věci :D Jo, myslí, že tě chápu...xD Je fajn psát povídky a je to svým způsobem strašná závislost...xD A přesně, nejlepší (ne nejlepší,ale prostě....xD) je, jaksi všichni myslí, jak se jeden poctivě učí a ono si dítko píše třeba takovou slash povídku :D *schovává rohy a vidle a vytahuje svatozář*
Každopádně přestanu kecat tady (obzvlášť, když šance, že si to přečteš je prakticky nulová) a jdu se věnovat četbě  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama