...............Nebojme si zítřků, třeba žádné nepřijdou xD..............

4.kapitola:Osli, králíci a "chytré řeči"

5. května 2008 v 13:02 | Nakuta(já) |  Životy některých
Takže je tu další kapitola k povídce Životy některých. Pomalu si na ni zvykám a mám ji ráda...takže ani nechci myslet na to, jak se s ní budu loučit...
Autor
"Nesmíš vstát tak rychle.." radil Remus, když se nad ním skláněl.
Sirius se cítil, jako tenkrát ve čtvrťáku, kdy s Jamesem chlastali(-a ne vodu) celou noc a on měl pak vstávat do školy.
"Takhle jsem se přece nemohl praštit o podlahu.." zaskučel.
"No..," začal James stojící nad ním," ona to Martinová nešťastnou náhodou zinscenovala tak, že sis dal hlavou o železný roh jejího kufru...."
"Kde je? Kde ta mrcha je?!" počal se Tichošlápek pomalu škrábat na nohy. Viděl rozmazaně, ale konečně byl sto, rozhlédnout se kolem. Pettigrew stále hlasitě chrápal. James postával u jeho nohou a snaživě zakrýval úšklebek. Zamračený Náměsíčník si vyměňoval pohledy typu: Jako malé děti s Lily, na níž bylo vidět, že se chystá odejít. Svůj kufr majetnicky u nohou.
"Myslíš, že tu jako měla čekat, až jí něco uděláš? Debile.." řekla Blackovi tónem: ty jsi hnůj a já pampeliška(-:D).
Dělal, že označení přeslechl. Motaje se, jednou rukou se přidržoval dvířek do chodbičky.
Vypadalo to, že vlak má Siriuse rád. Rychle přibržďoval a poslední zatáčku vybral vskutku neomaleně. Blackovi přibyla boule na čele.
Zaklel(-poprvé v životě).
"Ptám se kde je? Kam šla? Přísahám, že z ní udělám rozmačkanou rudou.."
"Mrkev?" Skočila mu Evansová hloupě do řeči.
"Copak už se všichni zbláznili?" zakroutil smutně Remus hlavou.
"Ne! Žádnou mrkev! Kaši!"
S těmito slovy Tichošlápek popadl svůj kufr, přičemž s ním Petra praštil do spánku.
"Si-Siriusi...co to děláš?" Tázal se krysí chlapec poplašeně(-ha!Takže slepý nebyl!)
V odpověď zavrčel. Jenže ouháá! Zakopl o kufr Evansové(-stále dehydrovaný špatným chováním Martinové) a strčil do Jamese, který zavrávoral a vrazil loket Lupinovi mezi zuby.
"O můj Bože! To mi byl čert dloužen tyhle tupohlavé troly!" ječela Lily.
"Nevím, kdo žvástal o mrkvi.." zamumlal ještě Sirius, než vyklopýtal do chodbičky s jediným cílem. Přičaruje ji k těm uším ještě ocas!
****************
Nikde ji neviděl. S náladou pod psa(-pod sebe) zapadl do kočáru. Po chvíli se k němu připojili ostatní Pobertové, poněkud znechuceni minulými událostmi.
"Kde je Evansová?" zavrčel Tichošlápek podrážděně na Pottera.(-nevrč pořád, nebo ti to zůstane).
"Myslel jsem, že hledáš Martinovou." James se zatvářil překvapeně. "Myslet znamená hovno vědět", poznamenal v koutku kočáru Remus šišlavě(-rána loktem bolela).
"A tebe nenapadlo, že nejlepší kamarádky budou spolu?" zaťukal si Black na čelo, Remusovu poznámku ignoroval. Ostatně, stejně byla věnována Dvanácterákovi.
"Ehe...ne."
"Mně to teda napadlo, ale tuším, že tobě nedošlo Tichošlápku něco lehce podstatného. Evansová nám neříká, kudy chodí." pronesl Náměsíčník učeně a snažil si udržet důležitý tón. To se ale nedařilo, neboť jednou rukou kontroloval své zuby a jeho kamarádi měli co dělat, aby rozeznali každé druhé slovo. James, který loni absolvoval kurz pro neslyšící a naučil se základy odezírání ze rtů, prohlásil: " Mně by to teda Evansová říkat měla."
"Tobě?" vyměnil si s ním překvapený výraz Sirius a nacpal si podle Lupinova vzoru ruku do pusy, aby posměšně nevyprskl.
"Joo, proč tobě Jamesi?" tázal se pisklavě krysí chlapec Petr, který absolutně nevěděl, o čem se debatuje.
Náměsíčník se uchichtl pod vousy.
"Protože spolu přece skoro chodíme ne?" řekl James, jako by vysvětloval malým dětem, že oslintané prsty se do zásuvky nestrkají(-mimochodem, Petr to skutečně nevěděl a mokrým hadrem z ní utíral prach- trvalo týden, než přišel k sobě).
Na Potterova slova, nikdo už nic nenamítal. Moudře mlčeli.
Sirius se vyžíval v přípravách kruté pomsty, James zasněně ocucával lem svého rukávu, Pettigrew s přiblblým výrazem sledoval krajinu za oknem a Remus, no...Remus si sám pro sebe šišlal: Neřeš to, neřeš to, neřeš to..Proč já s nimi vlastně kamarádím? Neřeš to, neřeš to, neřeš to...I nulová inteligence se někdy může projevit jako vysoká.
O pár minut později, co se Náměsíčník věnoval svým chytrým myšlenkám, na sebe ve Velké síni vylil dýňovou šťávu.
Sirius se vztekle rozhléžel po nebelvérských studentech a hledal Martinovou. Na malý okamžik měl pocit, že ji zahlédl. Než Brumbál vstal, aby pronesl uvítací řeč, kterou si bůhvíproč nechal až mezi první a druhou část hostiny(-asi měl pořádný hlad, nj.jíst přes prázdniny jen fénixe...), málem došlo k úmrtí.
Tichošlápek popadl dlouhé chlupaté uši, radoval se, že je to Agnes a s vítězoslavným pocitem se onu věc pokusil uškrtit, než ho na smrt vyděšené prvňačky popíchali vidličkami, jelikož nechtěli přijít o svého králíka. Black, snad poprvé v životě v rozpacích, se na Brumbálův příkaz musel omluvit.
"Tak a nyní, pokud nikdo netouží ubližovat zvířatům, mám několik slov pro vás," vykládal Brumbál, zatímco tři Pobertové měli stále co dělat, aby se neudusily potlačovaným smíchem. Sirius byl vážně třída.
Ten jen tiše seděl, dotčen na nejvyšší míru vlastní blbostí, co přikládal za vinu Martinové. Duha seděla na druhém konci nebelvírského stolu se svými kamarádkami a nepokrytě se chechtala.
"Pan Filch mě požádal, abych vám připomenul, že vstup do Zapovězeného lesa je přísně zakázán.."
Každý rok to bylo stejné. Studenti znuděně zívali, toužíce po narušení toho stereotypu. K jejich údivu, se jim to splnilo.
Dveře do Velké síně se prudce rozrazily.
Dovnitř prkenně vpochodovala profesorka McGonagallová. Za ní v zástupu dlouhá řada drobotiny, promoklých skrz naskrz,voda z ncih přímo kapala.
"Ach, zařazování..." zaculil se Brumbál, všem bylo jasné že se baví.
"Pane řediteli, takto je přivedl Hagrid, skutečně netuším, co se stalo..."
Obrátila se na drobného chlapce s lišáckým pihovatým obličejem. "Pověz panu řediteli, co vás potkalo chlapče.."
Nenuceně popošel víc dopředu:" No..prostě nás spláchla jedna hafo bachratá vlna. Převrhla lodě a všichni metali huby dolů.."
"To-stačí." utnula jeho vyprávění Minerva, musela zvýšit hlas, jelikož polovina studentů Bradavic hýkala smíchy.
*****************
Když zařazování skončilo, studenti dojedli to, co předtím nestačili. Onen drobný chlapec s nevybíravým slovníkem byl zařazen do Nebelvíru(kam taky jinám že, chcete zařadit dítě podobného charakteru. Ve Zmijozelu jsou přílišní dobráci...).
Brumbál znovu povstal: " Letos se bude konat jedna velkolepá akce(-soutěž v piškvorkách!!:D). Naše škola byla vybrána, jako místo konání(-jiní ředitelé prostě nechtěli mít doma bordel). Bližší informace se dovíte, od tohohle dne přesně za týden. Přeji dobrou noc."
Mířili na koleje a uvažovali, jakou kravinu si pro ne ředitel zase vymyslel. Soutěž v pěstování chmelu, jako minulý rok? (-většina uchazečů byla diskvalifikována za výrobu piva, což bylo mimo pravidla.)
Nebelvírští ještě nemínili spát. Ve společenské místnosti se stavěli do kruhu noví a noví čumilové. Uprostřed toho kruhu, stáli proti sobě Sirius Black a Agnes Martinová, která si stihla odčarovat uši. Její různobarevnost Tichošlápka vytáčela na nejvyšší míru. Přivíral zuřivě oči a ona se výsměčně šklebila.
"Tak co, Blacku, králíčci došli?"
Tohle bude ještě zajímavé....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | Web | 5. května 2008 v 17:31 | Reagovat

To teda bude zajímavé :-D Líbilo se mi jak Rem říkal to o tý inteligenci: I nulová inteligence se může někdy projevit jako vysoká. :-D To bylo fakt super :) A co se bude konat? Co nejrychleji napiš další. A makej! :-D

2 Nakuta Nakuta | 5. května 2008 v 18:21 | Reagovat

Přeci si to četla ne? Závod v piškvorkách:D:D dělám si legraci..no, něco se určitě konat bude..znáš Brumbála...a mě taky:D:D

3 Anča Anča | 15. května 2008 v 17:42 | Reagovat

dobrý! Hlavně ten králíček :)

4 mishelka mishelka | 26. května 2008 v 23:38 | Reagovat

juuuuuuu tak toto je vazen podarena poviedka?D

5 martnka martnka | Web | 5. července 2008 v 14:39 | Reagovat

muj komentář se skáldá pouze ze dvou písmen HAHAHAHAHAHAHA už nebudu psát všechny hlášky co mě pobavili, bylo by to až do večera! prostě je to super, piš dál

6 Gigi Gigi | Web | 24. července 2008 v 17:29 | Reagovat

:-Dchlama...opět úžasná kapča:-)

7 katy katy | 24. srpna 2008 v 15:28 | Reagovat

mas svuj styl:-)

8 Sawarin Sawarin | Web | 13. února 2009 v 18:18 | Reagovat

Bože. Zase mrkev..:D A ještě k tomu oslíčci a králičcí.. Skvělá kapča..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama