...............Nebojme si zítřků, třeba žádné nepřijdou xD..............

1.Zlatá

3. června 2008 v 12:58 | Pitrýsek |  Dva ze čtyř
Tak, tuhle kapitolu psala Pitrýsek
Já si myslím že se jí vážně povedla:)
Nakuta
Daleko v zemi sucha, kde slunce svítí celý den.
A nemilosrdně spálí každou rostlinku, která si snaží vybojovat místo v této poušti. Se nedělo nikdy nic zvláštního, až jednou…
Z rozpukané země vyšlehl oheň. Hořel všemi odstíny červené a žluté. Žlutá barva přecházela v jasně zlatou z níž bolely oči. Plamen dosahoval výšky asi 14 metrů, odletovaly od něj jiskry. Rozestoupil se. A z vzniklé mezery hrdě vystoupil zlatý lev s obrovskou hřívou. Na první pohled to vypadalo, že je sám. Ale když horký vítr pročísl lví hřívu, umožnil tak světu pohlédnout na malý uzlíček. Vítr zafoukal znovu a malý uzlíček se rozplakal. Jakmile lev uslyšel nářek, mocně zařval. Dítě se uklidnilo a před lvem se objevilo zlaté zrcadlo.Šelma se pouze ujistila, že je klouček v jeho hřívě v pořádku, prošla zrcadlem. Dostali se do jiného světa. Ze země sucha do ráje.
Pod tím nejmodřejším nebem jaké byste na zemi našli. Vychovával lev Aureus malého Godrika k odvaze a čestnosti. Učil ho kouzlům bez hůlky a tajemství bylin. Kentauři mu pomáhali porozumět hvězdám a řeči zvířat. Konkrétně se zaměřili na fénixe.
Po patnácti šťastných letech, Godrik posmutněl. Scházeli mu přátelé, kteří by byli jako on. Zvířata ho sice nikdy nezradila, ale mají vlastní rodiny ke kterým se vždy těší, když ho opouštějí. Aureus mu dělal otce, učitele a přítele, ale chlapci scházeli přátelé jemu podobní.
Jednou se při rozbřesku hoch svěřil svému učiteli. Ten i rada kentaurů rozhodli, že by se měl chlapec přestěhovat mezi lidi. Aureus si vymínil právo jít s ním. Měl Godrika hrozně rád a nechtěl ho opustit. Prošli spolu zrcadlem z ráje do pustiny - světa lidí. Godrik si nejdříve nemohl zvyknout, překvapovala ho lidská falešnost a touha po majetku. Všiml si řevnivosti mezi mudly a kouzelníky.
Prohnaní kouzelníci brzy poznaly, že lev, doprovázející mladého Godrika, není jen tak obyčejný. Byla v něm obrovská síla. Ve své nekonečné naivitě si mysleli, že ve lvovi je zdroj mágovi síly. Godrik s Aureem žily ve velké jeskyni na kraji vesnice, která se jmenovala Velký důl. Čarodějové si ho, pod záminku nabídky nového bydlení, pozvali na radnici. Chlapec se dostavil včas a těšil se tak, že mu ani nepřipadalo divné, že tam není ani polovina radních. Kde byli ostatní? Čekali před jeskyní, kde dvojice žila. Neměli moc času a tak se modlili, aby lev vyšel brzy. Jejich přání se brzy vyplnilo. Aureus důstojně vykráčel ze svého úkrytu a… Poslední co spatřil bylo spoustu lidí, kteří se na něj vrhli s vidlemi v rukou. Několik dalších jich stálo opodál s hůlkami v rukách. Lev se snažil bojovat, několik lidí zradil, ale proti takové přesile nic nezmohl. Asi po půl hodině tvrdého boje, lev vydechl naposledy.
( V tu samou chvíli na radnici)
V Godrikovi v tu chvíli jakoby zhaslo jakési světlo. Pocítil, že něco není v pořádku, nabízený dům nepřijal. Spěchal zkontrolovat jeskyni. Jakmile se dostal k jeskyni, úplně se zhrozil. Viděl svého milovaného lva celého od krve s ušpiněnou hřívou, bez drápů na tlapách. Ve své obrovské moudrosti si uvědomil, že vše byla lest. Nadával si jak mohl naletět. V tichosti svého lva pohřbil a Velký důl opustil.
…………………………………………………………………………………………………...
Od toho okamžiku uteklo již osm let. A já stále nemohu zapomenout na Aurea. Chtěl jsem mu vyjádřit čest. Ze začátku mě nic nenapadalo, ale potom jsem si všiml, že spoustu lidí má příjmení. Chtěl jsem si nějaké vymyslet, snažil jsem se v něm dát najevo, co je pro mě důležité. Základ již mám - Lev. Ale jak dál? Nevím. Teď jsem si vzpomněl na to nejmodřejší nebe na světě a v tom mě to napadlo. Lví nebe. Ale to nezní hezky, prohodím to. Nebe lví. Dám to dohromady. Nebelví + r. A mám to Nebelvír. Godrik Nebelvír to vůbec nezní špatně. Momentálně žiji v Prasinkách, zatím tu moc lidí neznám. Snad se to změní. Všichni mě obdivují pro mou moudrost, ale nesnaží se semnou spřátelit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | Web | 3. června 2008 v 14:38 | Reagovat

fihaa taketo nieco som este necitala ale vyzera to zaujimavo..idem dalej:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama