...............Nebojme si zítřků, třeba žádné nepřijdou xD..............

1.Proč

5. srpna 2008 v 16:14 | Nakuta(já)
Je tady nová rubrika...musím přiznat, že jsem se inspirovala Martnkou, ovšem moje otázky se budou týkat jiných věcí...Vlastně to není o Harrym Potterovi...chci pokládat otázky, které povedou k zamyšlení nás všech nad světem kolem sebe...Nemusíte odpovídat,ale když odpovíte, bude to fajn...Bude to fajn pro nás všechny. Protože my jsme lidi, součást toho velkého celku, který má i nemá za vinu spoustu věcí...
První otázka zní: Jak by se podle Vás dalo zlepšit chování člověka k přírodě?
-a že by se podle mě dalo sakra zlepšit, stačí chtít...
Když bude mít někdo zájem, tak později napíšu i svůj názor...
Teď se těším na ty Vaše...
Ať už jsme se nad tím zamýšleli někdy předtím,ať už na to třeba myslíme často, zkusme se nad tím zamyslet znovu...
Díky...
Nakuta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martnka martnka | Web | 5. srpna 2008 v 16:44 | Reagovat

já si myslím, že každý by měl začít sám u sebe. já například mám úchylku že nepohazuju odpadky jen tak po ulici, některým lidem kvůli tomu připadám dost divná, protože třeba když jim venku nanuk, tak projdu klidně celou ulici než najdu odpadkový koš, kde bych mohla vihodit taký ten klacek, však víte co myslím nanuky jíte určo taky. no a taky sem jednou byla na zahrade, byl přijemný večer nádherná atmosfera, no jenže já stará kelišová se juknu na zahradu sousedům a málem sem omdlela.. oni tam na ohništi pálili pnrumatiky,a buhvi co ještě..no určite víte co to dělá do ovzduší za svinstvo. já byla taká nervlá, že sem ten plot přeskočila(přitom já a tělák..ehm..ehm, ale když se člověk naštve tak jde všechno) udělala sem tam paradní kravál lidi na mě čumeli jak na vola, že naká 15 letá pubertačka tam po nich řve, byl to hustý trapas, ale bylo to pro dobrou věc, tak co se neztrapnit že:D no a pokud jde o ty lidi, tak ty pneumatiky pálí dodnes, ale no co, starého psa novým kouskům nenaučíš(sem naká chytrá co:P) myslím, ž by se hodně zlepšil náš vztah k přirodě, kdyby sme nebyli tak líní(viz já a koše:D) žije me v době, kde jde všechno zjednušit technikou, jsou lidi co ani neví na co maj nohy, protože si furt ty svoje zadky vozí v dopravních prostředcích. myslím, že na toto téma by se dalo mluvit několik dní a nebylo  toto téma vyčerpané, tak ja prozatím končím určo ještě něco napíšu(třeba jak sem hledala odpadkový koš:D)

2 Angela Angela | Web | 5. srpna 2008 v 18:14 | Reagovat

Já si myslím, že nejdřív ze všeho by lidi třeba mohli taky otevřít oči a říct si, co dělají špatně. Třeba já zcela otevřeně přiznávám, že netřídím odpad. Teda třídím.. ale opravdu jen vyjímečně. Natolik vyjímečně, že by se spíš fakt dalo říct, že netřídím. Jsem totiž natolik zlenivělá, že než bych ušla těch pár kroků navíc s kontejnery na sklo, papír a plast, tak ty odpadky raději hodím do směsného odpadu. A to je další problém. Lidstvo s příchodem techniky podle mě neskutečně zlenivěli. Vždyť někdo za jeden den ujde dvacet kroků k autobusové zastávce a jinak se celý den jenom nechává vozit. Pamatuju si, jak na mě moje kamarádka civěla, když zjistila, že já chodím ze školy domů (což jsou 2 zastávky autobusu, neboli 10 minut rychlé chůze) pěšky. Šetřím si peníze, jelikož radši půjdu pěšky, než vyměním 13 Kč za jeden maličký papírek, co si říká jízdenka. Šetřím sebe, protože moc dobře vím, že moje postavička rozhodně není dokonalá a těch pár kroků mi rozhodně neuškodí. Zdravotní prostředí teda sice moc nešetřím, to by se takových lidí jako já musely najít tisíce, aby to něco s naším technikou posedlým světem něco udělalo.. ale aspoň mám z toho dobrý pocit :)) Tak teď jsem mluvila o tom co dělám.. a víte, co mě štve? Když jdu lesem a najednou vidím všude kolem sebe rozházený nějaký sajrajt. Obálky od brambůrek a od zmrzlin, střepy.. tady v ČR to ještě není tak hrozný, ale v Rusku jsou tyhle odpadky doslova na každém kroku. Kam se nehnu, tam černá skládka. Tohle nesnáším!! Lidi, to vám dělá opravdu takový problém popojít kousek a hodit ty věci do popelnice? Nemusíte to třídit, do toho vás nikdo nenutí.. i já sama to nedělám.. ale rozhazovat to po lese? To už je vandalismus, nezdá se vám?

martnka: Úchylku? To je snad dobře, ne? Podle mě spíš ti lidi jsou tak trošku úchylní, když odhazují odpadky na ulici! :)

3 martnka martnka | Web | 5. srpna 2008 v 19:45 | Reagovat

jj sme líná hovada, už nás tak musím nazvat, taky netřídím odpad, jenom plast, vtomhle bych se teda mohla zlepšit, to je fakt.

angela:o tom lese my ani nemluv, miluju les, ale to co mám za barákem už snad není ani les, to je smetiště, proč se tak změnil? no prostě moje milovaná generace, si tam dělá ty svoje rádoby cool mejdánky. Při tom les je takové nádherné uklidnující prostředí, teda spíš bylo, než sme se do toho pustili my_ kteří z oblibou tvrdíme, že jako jediní tvorové na této planetě máme tu výsadu myslet, ale naše chování tomu neodpovídá!! spousta lidí si z toho dělá prdel, já sice taky nejsem učiněný příklad ohledně uchování životního prostředí, ale už uvědomit si svoji chybu je velký pokrok. nadáváme kolik je kolem nás nových nemocí, ale za ně si můžeme sami. ze všeho toho hnusu co do ovzduší vypouštíme pochytáme tolik nemocí, že při jejich léčbě budeme trpět daleko víc, než když ujdeme těch 10(oo jak hodně) kroků k popelnici.

4 Dromedka Dromedka | Web | 5. srpna 2008 v 21:37 | Reagovat

Musím souhlasit s váma holky, lenora je zhouba světa!!! Ale tady přece nejde jen o chození ze školy, nebo vození se do práce. Ono jde celkově o veškeré vymoženosti lidstva. myslím si, že mnohem více bordelu udělá nějaký dým z elektrárny než auta lidí, kteří tam třeba pracují. Jenže bez energie by nebyla televize, počítač, satelit a jiné výstřelky, které si člověk vymyslel... neříkám, že je zbytečné neujít několik kroků k popelnici, nebo roztřídit pár flašek, právě naopak. jenže ona je to z tohodle obrovského problému, přímo z moře problémů, jen taková malá nepatrná kapička. Spousta lidí má zalepené oči penězi nebo prostě jen luxusem a nikdo se ho nehodlá vzdát a oči otevřít. Najdou se miliardy lidí, kteří o problému vědí, ale jen hrstka takových, co s t¨ím něco dělají. Teď mluvím o nadnárodních společnostech, obrovských koncernech firem a podobně. každý je hrozně hrr do toho, aby zlepšil životní prostředí, ale jen opravdu málo lidí by kvůli toho bylo schopno obětovat výdělek, své peníze. Po mě dohání k jědiné otázce: Na co jim, proboha, bude tolik peněz, když nebudou mít kde je utratit, protože ani jeden z nich nebude mít kde žít? Oni si tohle neřeknou, protože se jich to momentálně netýká... čeká to až jejich děti  a vnoučata.

Vím, že už to někdo z vás říkal, že bychom se nejprve měli zastavit u sebe, uvědomit si problém a začít ho řešit. Zcela s ním souhlasím. Taky se otevřeně přiznám, že krom plastů a obalů od mlíka nic jiného netřídím a krom několika málo ekologických akcí jsem toho taky neuděla pro přírodu přespříliš, ale v téhle chvíli si myslím, že aspoň to je něco a když se takovýchto malinkých kapek nashromáždí víc, vznikne nám louže a kaluž a rybník atd... až nakonec budeme taky celé moře... ale předtím musí, podle mě přijít něco opravdu hrozného, něco, co rozlepí oči i těm, kterých je slepily vyhlídky na peníze a moc... (Omluvte mě, jestli jsem se tvářila nějak moc nepřirozeně, nebo vám můj koment připadá nesrozumitelný a zmatený, je a já si to uvědomuju a slibuju, že propříště s tím něco udělám XDXD)

5 martnka martnka | Web | 5. srpna 2008 v 22:17 | Reagovat

dromedko vyjádřila si to moc hezky:)

6 Izabela1996 Izabela1996 | Web | 6. srpna 2008 v 8:48 | Reagovat

No tak podle mě, je to velmi vážné. Pokud se člověk nezlepší, tak za několik desítek let můžeme zažít 2 dobu ledovou. Měli bysme hlavně třídit odpad. Omezit počet elektráren, hlavně jaderných. A to nejen tady v ČR. Už ani nemám důvod, proč to všechno rozepisovat, když už všechno je v těch předešlých komentářích. Holky, moc hezky jste se vyjádřili a souhlasím s vámi.

7 Angela Angela | Web | 6. srpna 2008 v 9:33 | Reagovat

Dromedko, napsala jsi to fakt moc hezky, souhlasím s tebou :))

Lidi zkrátka žijou dneškem. Co bude zítra.. na tom přece nezáleží. Že mají myslet na své děti, na svá vnoučata? "Ale my jsme si přeci poradili, tak oni ať si taky poradí" .. no jo.. to jsme si to teda pěkně poradili, když naše planeta teď spěje k zániku..

8 !zu§Q@ !zu§Q@ | Web | 6. srpna 2008 v 11:27 | Reagovat

Ahojki jukni se pls na můj blog je tam bleskowka tak si ji udělej jinak sou tam různé soutěže jen se jukni pls na můj blog a aspon zanechej komentík dík

9 Rony Rony | Web | 7. srpna 2008 v 11:14 | Reagovat

Takže.

To zlepšení by mělo vzejít od samotného člověka. Jenže skuste říct lidem, kterým je příroda ukradená, ať nevyhazují odpadky volně. Opatření, která proti nim jsou...jsou podle mě celkem na nic. Oni je pokaždé nějak obejdou. Je jim zkrátka jedno, co bude s naší nebohou planetou. Je jim jedno, že jí ničí.

Navíc lidi jsou líní a dělá jim problém roztřídit třeba pár flašek. Jenže jak je sakra motivat k nějakému zlepšení? Jak jim dokázat, že dělají kraviny? Jde to vůbec?

Jak už jsem řekla, zlepšení musí vzejít od samotného člověka. Nebylo by nejlepší, nakopat za to dotičného do zadku? Třeba by si konečně uvědomil, co dělá....

10 Teriasxxs Teriasxxs | Web | 7. srpna 2008 v 18:28 | Reagovat

Jak to zlepšit? NIJAK! Už je pozdě! Všichni zahyneme na naše následky!

Ehm, teď trochu optimističtější nadhled...

Měli bychom nechat dělat přírodu to, co chce ona... slyšela jsem, že kvůli Olympijským hrám nechá někdo pršet déšť jinde, než by měl pršet...

a tak. Nemůžeme se přece stavět proti přírodě, ať už nám to zlepší život, nebo ne.

Za druhé- myslím, že to tu nikdo neříkal, ale je to zcela zřejmé... NEKÁCET LESY! Hlavně ty deštné pralesy, za chvíli nám dojde kyslík a pak se budeme divit... bohužel, nejsem proti kácení VŠECH stromů, protože mám nadevšechno ráda knihy a bez papíru by knihy nebyly, ale tak... jde recyklovat papír, ne? Slyšeli jste, že J.K.Rowlingová má knihy-nebo aspoň jednu knihu- z recyklovaného papíru a tím zachránila hned několik stromů?  Takhle by se měli chovat všichni spisovatelé.

O odpadcích tu toho bylo hodně, takže se nebudu opakovat... hrůza, děs...

A pak ta doprava- auta a tak. Lidi, ale zas to nepřehánějte- není hřích jet autobusem, naopak, je to obdivuhodné... daleko horší je jet autem, protože to spotřebuje sice stejnou energii jako autobus, ale jedete třeba sám a t o už je hrůza.

Nejlepší dopravní prostředek je ovšem kolo! No co myslíte, mamka to má do práce 15 km, ale to jí nezabrání v tom, aby tam nejela na kole. neříkám, že vždycky- když je zima, fouká a prší, to by se nechtělo nikomu z nás :o)

Každopádně, stejně je pozdě. Všechno má svůj konec, no ne? a ten rozhodně nepřijde, až umřeme. Já osobně doufám, že to nebude moc bolet, ale tohle přání se mi asi taky nesplní.

Asi teď zním opravdu moc pesimisticky, co? No, já jsem optimista s nabytými zkušenostmi, takže... xD

11 passia passia | Web | 8. srpna 2008 v 0:12 | Reagovat

hmm jak zlepsit postoj ludi k prirode tak to je naozaj ťažké, vždy budú existovať debily, ktorý nerozmýšlajú nad tým čo budú robiť, keď bude príroda v čudu...nom vlastne sa tak miestami chovám aj ja, ale také zlé to snáď nie je... myslím, že by sme mali presvedčiť ľudí, aby viac recyklovali a neviem čo všetko, ale hlavne treba ľudom vysvetliť čo je prečo dobré a čo je prečo zlé, lebo niektorým ľudom ako mne to dopína pomaly myslím, že keď už to bude s prírodou fakt zlé tak sa ľudia začnú chovať inak, lenže čo keď bude vtedy neskoro...možno je už teraz neskoro... určite by sme mali prestať ničiť zeleň znečisťovať ovzdušie a vody a nelikvidovať všetky zvieratá, len preto, že sú z toho prachy a myslím, že práve peniaze sú najväčší problém... veď napríklad emisné kontroly politici chcú, aby autá dodržiavali emisné kontroly a neviem čo všetko čo je síce dobré, ale ľudia sú hold vychytralý pochybujem, že sa nájde niekto kto, keď emisnou, kontrolou neprejde a bude musieť minúť neviem koľko peňazí za iné auto alebo iné riešenie povie proste nevadí veď je to pre prírodu... samozrejme si radšej zoženie niekoho, kto mu všetko zariadi a stojí ho to menej... nom proste je to fakt zložité

PS: aj ja ti gratulujem tvoja poviedka bola naozaj pekná

12 Lili-sb ktoré ťa mooooc lawujeee Lili-sb ktoré ťa mooooc lawujeee | Web | 8. srpna 2008 v 20:22 | Reagovat

myslim ze o zmene mozme len snivat......pretoze je plno ludi ktori si nevazia nic , pojradaju vsetkym a ja nwm ece co a na druhej strane su ludia ktorich je len hrstka a snazia sa aby tato zemegula neskoncila tak rychlo......mozno aj nieco napravia a vybojuju nam tu rok-dva a potom pride nejaky motorkar co si mysli ze je boh a vsetko to vyjde na zmar.....takze myslim ze je uz neskoro:(

13 Lucynda Lucynda | Web | 10. srpna 2008 v 22:09 | Reagovat

Změnit postoj člověka k přírodě je asi dost těžký. Já se snažim trošku ekologičtit, ale jeden člověk nic nezmůže. Svět spěje k záhubě, každý to ví, ale spoustě  je  to jedno. Vemte třeba čínu. Dyt tedkon ta olympiáda nejdříve se rozhodovali jestli ji tam vůbec udělají kvůli tomu smogu co tam je. čína je hrozně moc lidnatej stát a nejde to udržet. Většině je to jedno co se tam děje. Lidi se zasypávají odpadkama. Nadruhou stranu třeba severní pol tam ještě skoro nejsou lidi. A je tam čistá příroda. Nebude tam dlouho, protože lidi ji níčí. Kvůli skleníkovýmu efektu tají ledovce, největší zásobárna vody. Lidé níčí všechno i vesmír. A to podle mě není dobré.  yslím, že zlepšit chování člověka k přírodě je nemožné, protože by se museli zapojit všichni. Celej svět, aby to bylo k něčemu a to se nikdy nestane. Maličkosti jsou alespon třídění odpadu, neplácat vodu, neníčit rostliny... atd.. mimochodem máš skvělej nápad s tima otázkama:-) možná se inspiruju jestli ti to nevadí, dycky mě napadali otázky,který se mnou nikdo nechtěl řešit...

14 Nakuta Nakuta | Web | 15. srpna 2008 v 19:45 | Reagovat

Moc díky za Vaše názory..:)

15 Izabela1996 Izabela1996 | 16. srpna 2008 v 14:53 | Reagovat

nz :o)

16 martnka martnka | Web | 20. srpna 2008 v 15:52 | Reagovat

dneska ráno, když se moje segra sprchovala, sem dospěla k názoru, že spousta lidí by si měla uvědomit, že vznikl špunt a k čemu slouží! Tolik zbytečné vody, neříkám at se nekoupem to ne, ale chápejte, někteří lidé tu vodu až moc zbytečně plýtvaj, takže nám voda takto brzy dojde a budeme mít po ptákách

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama